Starogrécky božský amulet bohyne Fanes pre dodržanie termínov a cieľov .

Grécky amulet Fanes

7,95 €

Amulet starogréckej bohyne Phanes v krabičke aj so šnúrkou. Pomáha pri logistike, dodržiavaní harmonogramu a pri nerozhodnosti. Užitočný aj pri reinkarnácii.

Vypredané

Táto grécka bohyňa a boh v jednom tele, zároveň žena a zároveň muž, prináša pokoj, kľud a čas k zamysleniu. Symbolizuje nový život. Starogrécky amulet vo svojom centre zobrazuje postavu prvého gréckeho boha času, ktorý je obklopený zverokruhom mandaly. Je to symbol vesmírneho poriadku a harmónie. Jeho úlohou je prinášať správny sled udalostí v čase. Pomáha harmonicky spájať rôzne činnosti a práce. Má zabezpečiť aj vytúžené znovuzrodenie. Všetko čo existuje má mať svoj čas a a poriadok. Tento talizman pomáha k efektívnemu naplánovaniu procesov a činností v časovom slede tak aby konečný výsledok pôsobil harmonicky a správne. Pomáha pri odpočinku a reinkarnácii. Udržiava náš svet pohromade. Amulet pochádza z čias starovekého Grécka a Rímskeho impéria. Prvé známe zobrazenie je z druhého storočia nášho letopočtu. Archeologické vykopávky dokazujú, že táto postava mala veľký náboženský a mystický význam. Spájala sa so zrodom vesmíru.

Staré grécke amulety v priehľadných darčekových krabičkách proti chaosu.  Amulet bohyne Phanes pre poriadok, harmóniu a reinkarnáciu.  Prívesok pre správne plánovanie s božskou Mithrou vo zverokruhu.  Rohatý boh Metis so žezlom a bleskom a nohami barana bol vládcom všetkých bohov.

Kto bol, bola Fanes? Poznáme ju aj pod menami Éros, Metis alebo Mithra. Mithra bola grécka náboženská postava, niekedy označovaná aj ako bohyňa Phanes. Raz to bol chlapec, inokedy dievča. Mladý Mithra sa narodil zo strieborného vajca, ktoré horelo v plameňoch na začiatku stvorenia vesmíru. Toto vajce vytvorili spoločne boh Chronos a bohyňa Nyx na úplnom počiatku. Účelom bola asimilácia a opätovné znovuzrodenie Chronosa v tele Fanesa. Mithra alias Fanes bol okrídlený. Mal rohy a baranie nohy. V jednej ruke držal blesk a v druhej žezlo. Tento boh sa vždy zobrazoval vo zveroruhu a jeho úlohou bolo udržať svet pohromade aby nenastal chaos. Stvoril vraj Zem, oblohu aj Slnko. Stal sa vládcom všetkých bohov. Neskôr predal svoje žezlo Uranovi, po Uranovi prevzal vládu Kronos a po ňom Zeus. Tieto legendy sú asi komplikované ale záver je jednoduchý. Bohovia robia všetko preto aby stále existovali. Majú nekonečný život lebo sa vždy vedia narodiť opäť, v inom čase, pod iným menom a v inej postave. Ale sú to stále oni, tí istí a rovnakí. Umiestnenie symbolov na prívesku nie je náhodné. Zobrazujú slnovraty, dni rovnodennosti, svetový rovník atď. Tu treba pripomenúť, že grécki učenci vedeli, že Zem je guľatá už viac ako 1500 rokov pred Koperníkom a Galileom.

Tento amulet zabezpečí:

 • poriadok v čase a následnosti
 • správne naplánovanie logistických operácií
 • udržiava chod činností pohromade
 • pomáha pri nerozhodnosti
 • prináša reinkarnáciu
 • život po živote
 • oddychovanie

Zdroj niektorých informácii:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Fanes

 • priemer: 30 mm
 • hmotnosť: 9 g netto
 • materiál: zinok, mosadz, lak
 • obsah balenia: prívesok, čierna šnúrka, návod, krabička
 • dovozca na Slovensko: Tomiland

Odporúčame: