Silný anjelský amulet chráni človeka proti zlu celý deň.

Anjelský amulet

7,95 €

Najsilnejší ochranný anjelský amulet v darčekovej krabičke s koženou šnúrkou. Spája silu štyroch hlavných anjelov, ktorých mená sú Gabriel, Oriel, Pomiel a Loviel. Odháňa nebezpečnú Saturiel.

Vypredané

Tento amulet, nazývaný aj Magické koleso Tetramorf (odvodené od gréckeho slova tetra = 4), je amuletom štyroch anjelov. Zobrazuje jednotný spojený magický kruh. Je to symbol 4 svetových strán, 4 hlavných vetrov, 4 ročných období a 4 živlov (oheň, voda, vzduch, zem), 4 rajských riek, 4 evanjelistov, 4 životných fází (detstvo, mladosť, dospelosť a staroba) a 4 hlavných anjelov spravujúcich vesmírny poriadok. Toto zoskupenie dáva v každom case a na každom mieste všestrannú ochranu vyplývajúcu zo všadeprítomnosti Boha a stvoreného nebeského poriadku. Pomôže Vám pri zachovaní čistého svedomia a vyhnúť sa diabolským pokušeniam. Čo vieme o anjeloch? Z biblie sa môžeme čo to dozvedieť o anjeloch aj napriek tomu, že sa v textoch o nich veľa nerozpráva. Boli stvorení pred človekom. Sú o niečo lepší ako bežní ľudia. Neženia sa. Je ich veľký počet. Primárne slúžia ľuďom. Hlavnou úlohou je ochrana ľudí. Slúžili aj Ježišovi. Časť z nich sa postavila Bohu a slúžila Luciferovi (Satan), diablom a čertom.

Hlavní anjeli amuletu sú Gabriel, Oriel, Pomiel a Ioviel.  Anjelský amulet pre ochranu človeka spája silu štyroch archanjelov.  Tento prívesok je ochrana pred Saturiel, jej meno je roztrhané vo vnútornom pekelnom kruhu.  Tento pentakel je silnou ochranou proti diablovi a pokušeniu.

Na lícnej strane sú zobrazené tieto štyri mená: Gabriel, Oriel, Pomiel, Loviel. Gabrielovi je určená úloha zvestovania a je pripravený na oznámenie druhého príchodu Krista. Pozná tajné proroctvá. Predpovedal aj zničenie Perzskej ríše macedónskym Alexandrom Veľkým. A vraj tento anjel bol ten, kto nadiktoval Mohamedovi Korán. V tetramorfe ukazuje svoju energiu každý pondelok. Dáva pozor na ženy, domov, rodinu, záhradu a pri cestovaní. Do pondelkových snoch vkladá ľuďom proroctvá a nenápadné odkazy. Chráni vodu, plodnosť, zvieratá, cesty a tovar.

Anjel Oriel nazývaný aj Auriel alebo Uriel v preklade znamená Božie svetlo. Stojí vedľa nebeského trónu. Má na starosti sledovanie sveta. Je zodpovedný za svetlo. Napríklad prezradil Noemovi, že príde potopa sveta. Ochraňuje umenie (sochy, obrazy) a múdrosť (knihy). Rieši konflikty a problémy. Zbavuje ľudí deštruktívnych emócií. Mierni úzkosť a hnev. Bojuje proti zatemneniu mysle.

Pomiel (pravdepodobne Poiel) ochraňuje dosiahnutú slávu, bohatstvo a filozofiu. Našepkáva človeku aby sa so svojim bohatstvom rozdelil. Stráži Vás a chce aby ste zostali skromný. Ak ho budete poslúchať, uspejete v každých aspektoch života. Podporuje talent a rečníctvo. S jeho pomocou dosiahnete úspech.

Loviel, nazývaný aj Ahaviel alebo Ioviel, ochraňuje čistú lásku. Ovláda kúzla na odvrátenie zla. V orientálnej a hebrejskej mystike sa jeho meno používa pri vytváraní ľúbostných zaklínadiel. Avšak ak sa pozorne zapozeráte do vnútorného dvojkruhu objavíte aj piate ženské meno! Saturiel. (Nie Sutvriel - v stredoveku pismenom V sa označovalo U) Meno toho anjela je roztrhané na štyri časti. Prečo? Odpoveď je jednoduchá. Je to anjel v ženskom tele. Vyznačuje sa neviazanou a nekonečnou brutalitou. Má pôvabný úsmev, krásne telo a dlhé vlasy. Avšak je to len jej nebezpečná predohra, ktorá sa končí krviprelievaním. Práve ona spôsobuje oheň a spálenú krajinu. Iba porážka ľudí a vypálenie prírody jej prinesie skutočné potešenie a blaženost. Ignoruje žiadosti o milosrdenstvo a ponúka len utrpenie, strach a ničenie. Jej smiech sa podobá šialenstvu. Ľudia zo strachu jej meno nevyslovujú.

Prvé známe použitie symbolu sa datuje na rok 1575. Táto kresba sa začala objavovať na knihách písaných v latinčine, ktoré sa zaoberali otázkami o veciach medzi nebom a zemou. Od 16. storočia sa tento diagram zobrazuje na viacerých publikáciach. Niektoré zdroje uvádzajú, že sa jednoducho jedná len o tlačiarensku a obchodnú značku vydavateľstva, ktoré tlačilo a vydávalo knihy. Tento znak vraj navrhol sám majiteľ vydavateľstva aby ochránil svoju tlačiarenskú prácu a zarucilo mu to úspech a ochranu. Vo vnútri je vraj zobrazený klasický tlačiarensky stroj s lisom a menom vlastníka, ktorému pomáhajú 4 anjeli Gabriel, Pomiel, Ioviel a Oriel. Vydavateľstvu sa očividne darilo. Toto zobrazenie si neskôr osvojili aj iní obyvatelia a začali ho používat ako anjelský amulet v očakávaní, že aj im poskytne potrebnú ochranu. Pozorný človek si všimne, že na originálnom dobovom zobrazení je uvedené meno IOVIEL. Dnešné dielne, ktoré razia tento druh amuletu obsahujú chybu a meno skrátili na IOVEL. Dnes sa už nedozvieme, kto sa pomýlil prvý. Jedno však je isté. Manufaktúry od Indie až po strednú Európu, kde sa amulety vyrábajú, si to doteraz nevšimli. Na túto vec nás upozornil zákazník.

Tento amulet slúži pre:

 • všeobecnú ochranu
 • odhánanie zlých negatívnych síl
 • zachovanie čistého svedomia
 • zachovanie čistoty duše
 • odolávanie hriešnym myšlienkam
 • odolanie pokušeniu
 • ochrana proti diablovi
 • ochrana pred spálenou krajinou
 • ochrana pred zákernou Saturiel

Podobné výrobky a podrobnejšie informácie:

https://www.tomiland.sk/amulet/22-anjel-michael.html

https://www.tomiland.sk/amulet/23-anjel-rafael.html

https://sk.wikipedia.org/wiki/Anjel

 • priemer:  30 mm
 • hmotnosť: 8 g netto
 • materiál: zinok, mosadzný lak, organická živica
 • obsah: amulet, kož. šnúrka, návod, popis, darčeková krabička
 • predajca: Tomiland Slovensko