Amulet boha Jupitera proti prekážkam ku šťastiu.

Amulet boha Jupitera

7,95 €

Starorímsky boh Jupiter a jeho amulet. Slúži pre upevnenie harmónie dvoch ľudí a tak pomáha prekonať nepríjemné prekážky na ceste ku šťastiu. V krabičke s čiernou šnúrkou.

Vypredané

Jupiterov druhý pentakel patrí medzi amulety pre šťastie. Jeho hlavnou úlohou je spájať kladné, pozitívne a užitočné vlastnosti medzi mužom a ženou. Pômáha tak k vytvoreniu ideálneho harmonického spojenia na základe vzájomných vzťahov a prepojení. Vytvára svornosť, harmóniu a plnú integráciu dvoch ľudí. Uľahčuje porozumeniu a odstráni akékoľvek prekážky, ako fyzické, tak duchovné, ktoré bránia majiteľovi na ceste k vysnívanému šťastiu. Vhodný pre udržiavanie "tepla rodinného krbu". Toto je oficiálny text, ktorý je priložený k výrobku. Podrobná analýza nám však prináša nový a presnejší význam:

Okrúhly prívesok zobrazuje jeden menší a jeden väčší kruh. Jadro tvorí komplikovaný geometrický znak. Po obvodoch sa nachádzajú mystické kabalistické symboly. Vo vnútornom kruhu je latinský názov Beth, ktorý oslavuje vodnú nádrž Bethesda na ceste do údolia Beth Zeta v Jeruzaleme. Z Nového zákona (piata kapitola Jánovho evanjelia) je známy príbeh liečenia v týchto kúpeľoch, ktoré boli obkolesené piatimi krytými kolonádami v starogréckom architektonickom slohu. Pomenovanie pochádza z Aramejského jazyka a znamená dom milosrdenstva a milosti. Voda vraj dosahovala takú liečivú silu, že dokázala vyliečiť invalidov. Miesto sa používalo už 100 rokov pred narodením Krista. Liečenie využívali Rímania, Kresťania aj Židia. Legenda vraví, že anjeli primiešavali do vody liečivé esencie. Nemocní a chorí ľudia, ktorí nevládne ležali na nosítkach, sa po procedúre v kúpeľoch vyliečili. História kúpeľov siaha až do 8. storočia pred našim letopočtom, do čias, v ktorých Rímania začali uctievať Jupitera. Skoro 1000 rokov pred tým ako tu začal uzdravovať aj Ježiš Kristus.

Majestátny Jupiter je najvyšší z rímskych bohov, ktorí vládnu nebesám. Ovláda dážď, búrky, blesky a hromy. Slovania ho nazývali Perún. Rímania ho stotožňovali s gréckym bohom Diom (Zeus). Uctieval sa pred viac ako 2800 rokmi. Jeho otcom je Saturn. Na starosti má dohľad nad poľnohospodárstvom obyčajných ľudí. Modlia sa k nemu vinári, ktorí ho prosia o dobrú úrodu a vlahu pre vinič. Pod jeho menom sa konal aj "rituál vody" v ťažkých časoch dlhého sucha. V pohanských dobách tento rituál a obrad na privolanie dažďa robili hlavne Slovania a Rumuni (dievča so zdvihnutými rukami tancovalo v magickom kruhu). V niektorých regiónoch táto tradícia vydržala až do dnešných čias.

Tento zaujímavý pentakel pomáha:

 • proti prekážkam
 • pri liečení invalidov
 • pri vytvorení harmonického zväzku dvoch ľudí
 • prináša šťastie
 • ochraňovať poľnohospodárstvo pred zlým počasím
 • ochrana proti suchu

Ďalšie informácie možno objavíte aj na:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Jupiter_(mytologie)

 • priemer prívesku: 31 mm
 • hmotnosť: 11 g netto
 • materiál: zinok, mosadzný lak, živica
 • obsah dodávky: amulet, čierna kož. šnúrka, návod, krabička
 • dovozca na Slovensko: Tomiland