Egyptský amulet Horusovo božie oko proti porobeniu.

Udjat sväté oko Horusa

7,95 €

Staroegyptský prívesok Udjat, ktorý zobrazuje sväté oko boha nebies nazývaného Horus. Ochrana proti porobeniu z očí, zmene osudu a zlému človeku. V darčekovej krabičke. Návod a šnúrka sú priložené.

Vypredané

Boh nebies symbolizuje predvídavosť a múdrosť. Tá bola získaná vďaka neustálemu pozorovaniu sveta. Horovo oko stelesňuje bohyňu Wadjet (Udjat) ako aj oko bohov Ra a Udjat. Sväté oko znázorňuje neustálu pohotovosť a pripravenosť na všetko čo príde a čo bude. Vyjadruje aj nepretržitú prítomnosť bohov, ktorí vidia všetko a všade. Oko na amulete nám túto skutočnosť bude vždy pripomínať. Symbol nás ochráni pred nepredvídaným osudom, zlým pohľadom bohov a cudzích ľudí. Vytvára ochranu pred nadriadenými v zamestnaní. Podľa egyptskej povery vraj zlý pohľad dokáže skomplikovať Váš osud. Wadjet, nazývaná aj Udjat je staroegyptská bohyňa. Na amulete je zobrazené práve jej oko. (Neskôr sa oko začalo prisudzovať Horusovi, o ktoré vraj prišiel v bitke.) Je symbolom kráľovskej sily a dobrého zdravia. Bola patrónkou Nílskej delty a Dolného Egypta. Tento amulet sa daroval pre ochranu a dokázal odraziť zlo. Egyptskí námorníci často maľovali tento znak na trup svojej lode, aby zabezpečili bezpečnosť námornej dopravy. Už za krátky čas sa jeho používanie rozšírilo na celý Arabský poloostrov, juhozápadnú Áziu a severovýchodnú Afriku.

Kto bol Horus? Boh oblohy, syn boha podsvetia Usira a bohyne Eset. Zobrazuje sa ako sokol. Poznáme ho aj pod menami Heru, Horev alebo Har. Bol to on, kto porazil chaos a nastolil v ríši poriadok. Označuje sa aj ako "slzy" pod okom. Prevzal na seba význam bohyne Wadjet. Okrem ochrany prináša aj odpočinok a liečenie. Zistilo sa, že grafické znázornenie talizmanu obsahuje precízne aritmetické zásady, pomery a vzorce, ktoré majú priniesť odpočinok a liečenie. Pomery jednotlivých strán a úsekov využívajú zlomky zo starých záznamov, ktoré boli objavené v Starej ríši - v 3. až 6. dynastii. To znamená, že pravidlá, ktoré sa používali pri návrhu amuletu su staré až 4300 rokov. "Zlatý Rez" používaný v Egypte má dlhú tradíciu a je komplikovanejší. Čo je zlatý rez? Estetické pravidlo pomeru strán, ktoré má priniesť pokoj v očiach a duši a používa sa až do dnešných čias. Viete aký rozmer má napríklad strana A4? 210 x 297 mm. Musí mať správny pomer. A prečo práve taký? Už len jediný milimeter navyše by spôsoboval nášmu oku stres a napätie.

Tento amulet ochraňuje pred:

 • porobením z očí
 • urieknutím
 • zlými pohľadmi
 • nadriadenými v práci
 • vyhorením v práci
 • nečakanou zmenou osudu
 • chorobami a únavou

Podrobnejšie informácie objavíte na:

https://sk.wikipedia.org/wiki/Hor_(božstvo)

https://en.wikipedia.org/wiki/Eye_of_Horus

https://sk.wikipedia.org/wiki/Stará_ríša

https://sk.wikipedia.org/wiki/Zlatý_rez

 • priemer: 21 mm
 • hmotnosť: 6 g netto
 • materiál: zinok, mosadz, lak
 • obsah balenia: prívesok, čierna šnúrka, návod, pvc krabička
 • dovozca na Slovensko: Tomiland