Strieborný groš pre šťastie - originálny darček.

Strieborný groš pre šťastie

4,95 €

Replika stredovekej mince z územia Slovenska. Slovenský variant čínskej mince feng-šuej. Talizman prináša hojnosť, bohatstvo a šťastie v podnikaní alebo v lotérii.

Vypredané

Povrch talizmanu tvorí pravé striebro. Jadro je mosadzné. Vyrobené na Slovensku. Pekný a lacný darčekový predmet. Zabalené v priehľadnom celofáne na kartičke s dobovým obrázkom. Replika mince Karola Róberta, ktorého nástup na trón zabezpečil v stredoveku na 100 rokov prosperitu pre obyvateľov na území dnešného Slovenska. Ideálna ako pekný darček pre muža, ženu, kamaráta a kamarátku. Je vhodná pre každú príležitosť. Využívaná aj pri svadbe ako estetický doplnok a dekorácia na stoloch pre nevestu a ženícha. Prináša úspech a vytúžené bohatstvo. Dokáže naplniť sny. Univerzálny talizman. Darčeková minca sa daruje na znak priateľstva a poďakovania. Rozdáva sa aj pri návštevách krstného otca a krstnej mamy.

Minca je replikou a zobrazuje stredoveký groš kráľa Karola Róberta. Tento kráľ sa po roku 1330 zaslúžil o rozvoj slovenského územia. Zaviedol ekonomické reformy a zaviedol silnú menu. Ťažba zlata a striebra zažívala rozkvet. Kráľovské privilégiá získali slovenské banské mestá ako Banská Štiavnica, Banská Bystrica, Kremnica, Nová Baňa, Banská Belá, Pukanec, Ľubietová a Gelnica. Prežívali svoj vrchol a slávu. Rozvoj obchodu, založenie mincovne a razenie mincí pre celú stredovekú Európu, zabezpečili územiu Slovenska ekonomický rozmach až do začiatku 15. storočia. Táto doba sa už nikdy potom neopakovala.

Tento malý talizman do vrecka prináša:

  • šťastie a peniaze
  • výhru v lotérii
  • úspech v obchode a podnikaní
  • priemer: 27 mm
  • hmotnosť: 11 g
  • materiál: mosadz Ms80, povrchová úprava striebro Ag 925
  • vyrobené na Slovensku

Odporúčame: