Juraj Jánošík a jeho zlatý dukát na predaj.

Jánošíkov dukát

3,95 €

Ligotavá minca slovenského národného hrdinu Juraja Jánošíka. Obľúbený slovenský talizman pre šťastie. Odháňa nešťastie. Lacný darček, ktorý poteší deti aj dospelých. 

Vypredané

Originálny slovenský talizman, ktorý Vám prinesie šťastie. Populárny a obľúbený dukát pre šťastie. Na oboch stranách je zobrazený zbojník Juraj Jánošík a rok 1713. Tieto mince boli navrhnuté v polovici 20. storočia. Začali sa raziť pri príležitosti natočenia filmu "Jánošík" v roku 1963 režisérom Paľom Bielikom. V tomto istom roku bolo aj 250. výročie Jánošíkovej smrti. Po slávnostnej premiére filmu tieto spomienkové dukáty zaplavili všetky múzeá v Československu. Predávali sa ako suveníry za 10 Kčs (korún) až do roku 1989. Darček pre každého Slováka. Zlaté dukáty sa používajú dodnes: rozhadzujú sa na mnohých svadobných hostinách.

Kto bol Juraj Jánošík? Slovenský národný hrdina. Podľa Poliakov bol vraj určite Poliak. Južní susedia veria, že bol Maďar - veď pochádzal z Uhorska. Čechoslovák dúfa, že bol Čech. Jedno je však isté. Bohatým bral a chudobným dával. Mal silné morálne zásady a veľkú odvahu. Postavil sa proti feudálnemu útlaku. Ozbíjal veľký počet grófov a zemepánov. Narodil sa v dedinke Terchová. Popravili ho obesením na hák v meste Liptovský Mikuláš roku pána 1713. V čase svojej smrti mal len 25 rokov. Dodnes o ňom kolujú mnohé legendy.

Veľkoobchodná cena: Potrebujete lepšiu cenu? Dukáty sú zabalené v originálnom darčekovom balení s pamätnou kartičkou 9 x 11 cm, na ktorej je sépiová čierno-biela podobizeň zbojníka v dobovom oblečení. Suvenír je zabalený tak aby bolo zabránené oxidácii. Pri nákupe od 100 ks veľkoobchodná zľava (1 kus len za 0,95 EUR a doručenie kuriérom zadarmo...) V tomto prípade nás kontaktujte cez formulár v hornej lište obchodu. Máte záujem o predaj? Kontaktujte nás. Výkupná cena mince je 0,25 EUR za kus. Vykupujeme aj hrdzavé a zoxidované dukáty.

Tento slovenský talizman:

  • prináša a rozdáva šťastie
  • priťahuje bohatstvo
  • chráni poklady
  • odháňa smolu a nešťastie
  • priemer: 27 mm
  • hmotnosť: 10 g
  • materiál: mosadz
  • vyrobené na Slovensku

Odporúčame: