Minca svätého Krištofa pre ochranu vodičov.

Minca Svätého Krištofa

4,55 €

Minca Sv. Krištof pre ochranu veriacich. Pomáha pútnikom a cestovateľom na ich ceste životom. Lacný ligotavý darček pre vodiča. Patrón pre rôzne remeslá. Kartička svätca je priložená.

Vypredané

Tento talizman zobrazuje patróna pútnikov a cestovateľov. Nádherná minca je určená pre veriacich. Na oboch stranách sa nachádzajú rozdielne náboženské motívy, ktoré zobrazujú Svätého Krištofa. Minca poskytuje ochranu pri cestách. Je vhodná pre pre šoférov. Tento svätec je uctievaný katolíkmi, pravoslávnymi kresťanmi ale aj evanjelikmi. Je veľmi populárny. Dokáže poskytnúť pomov v núdzi. Jeho činy sú opradené legendami. Je patrónom pre mnohé živnosti a remeslá. Pre svoje názory a šírenie kresťanstva bol zajatý a mučený.

Kto je Svätý Krištof? Katolický a pravoslávny svätec. Jeho dátum narodenia nie je známy. Bolo to však okolo 200 rokov po narodení Ježiša Krista. Bol popravený za vlády rímskeho cisára Deciusa, ktorému dva roky slúžil. Patrí medzi štrnástich svätých pomocníkov. Je všeobecným a obľúbeným patrónom cestovateľov a pútnikov. Prenesené na dnešnú dobu: vodičov automobilov, autobusov, lokomotív, motoriek, námorníkov, letcov, turistov, horolezcov atď. Ak hladáte pre nich darček - práve ste ho objavili. Tento e-shop predáva aj medailón (prívesok) a kľúčenku.

Táto darčeková minca ochraňuje majiteľa:

  • pred dopravnými nehodami
  • pred nástrahami na ceste životom
  • priemer: 27 mm
  • hmotnosť: 9 g
  • materiál: mosadz
  • vyrobené na Slovensku

Odporúčame: