Tomiland.sk

Jánošíkov dukát.

Minca pre šťastie - Jánošíkov zlatý dukát. Obľúbený slovenský talizman pre každú príležitosť. Vhodné ako nenáročný a lacný darček, ktorý poteší mladých aj dospelých. Zobrazuje motív slovenského národného hrdinu Juraja Jánošíka. Priemer 2,7 cm. Hmotnosť 10 gramov.


0,98 €

VYPREDANÉ

Jánošíkov zlatý dukát.

Originálny slovenský talizman, ktorý Vám prinesie šťastie.

Populárny a obľúbený dukát pre šťastie. Na oboch stranách je zobrazený zbojník Juraj Jánošík a rok 1713. Tieto mince boli navrhnuté v polovici 20. storočia. Začali sa raziť pri príležitosti natočenia filmu Jánošík v roku 1963 režisérom Paľom Bielikom. V tomto istom roku bolo aj 250. výročie Jánošíkovej smrti.

Mince pre šťastie.

Zlaté dukáty.

Po slávnostnej premiére filmu tieto spomienkové dukáty zaplavili všetky múzeá v Československu. Predávali sa ako suveníry za 10 Kčs (korún). Darček pre každého Slováka. Zlaté dukáty sa používajú dodnes: rozhadzujú sa na mnohých svadobných hostinách.

Kto bol Juraj Jánošík?

Slovenský národný hrdina. Podľa Poliakov bol vraj určite Poliak. Južní susedia veria, že bol Maďar - veď pochádzal z Uhorska. Čechoslovák dúfa, že bol Čech. Jedno je však isté. Bohatým bral a chudobným dával. Mal silné morálne zásady a veľkú odvahu. Postavil sa proti feudálnemu útlaku. Ozbíjal veľký počet grófov a zemanov. Narodil sa v dedinke Terchová. Popravili ho obesením na hák v meste Liptovský Mikuláš roku pána 1713 keď mal 25 rokov. Dodnes o ňom kolujú mnohé legendy.

Veľkoobchodná cena:

Potrebujete lepšiu cenu? Dukáty sú zabalené v originálnom darčekovom balení s pamätnou kartičkou 9 x 11 cm, na ktorej je sépiová čierno-biela podobizeň zbojníka v dobovom oblečení. Suvenír je zabalený tak aby bolo zabránené oxidácii. Pri nákupe od 100 ks veľkoobchodná zľava 20% (1 kus len za 0,79 EUR a doručenie kuriérom zadarmo...) V tomto prípade nás kontaktujte cez formulár v hornej lište obchodu. Máte záujem o predaj? Kontaktujte nás. Výkupná cena mince je 0,20 EUR za kus. Vykupujeme aj hrdzavé a zoxidované dukátiky.

Dukát Juraja Jánošíka.

Priemer dukátu: 27 mm.

Hmotnosť: 10 g. Hrúbka 2 mm.

Materiál: leštená mosadz Ms80, zlaté prevedenie.

 

Slovenský talizman pre šťastie.

Košík  

(prázdny)