Mesačný amulet s hadom z územia dnešnej Sýrie pre ochranu súkromia.

Asýrsky mesačný amulet

7,95 €

Amulet Asýrsky mesačný kameň prináša šťastnú voľbu v pravý čas a na správnom mieste. Ochraňuje súkromie. Krabička a šnúrka pribalená.

Vypredané

Tento zaujímavý amulet pochádza zo starovekého mesta Súzy v dnešnom Iráne. Asýrčania, ktorí ovládali územia od Iránu až po Egypt ho používali v Babylónii už pred viac ako 3400 rokmi. Jeho hlavnou úlohou bolo ochrániť tajomstvá. Súsy bolo staroveké hlavné mesto kráľov Elamu a hlavné mesto perzskej provincie Súziana. Amuletu dominuje had v skrútenej špirále, znázorňujúci ducha Mesiaca. Had je zároveň aj prameňom života a kozmickej energie. Okolo hada sú zobrazené miestne dobové božstvá v polohách zverokruhu. Talizman predstavuje posvätný znak a symbol tajných stretnutí pri asýrskom mesačnom kameni, ktorý reálne existuje. Slúžil pomáhať pri šťastnom výbere miesta a času pre tajné stretnutie a schôdzky. Ak sa tento znak niekomu daroval, znamenalo to výzvu a potrebu pre tajnú schodzku. Chcete byť vždy v správnom čase na správnom mieste? Tento amulet je potom vhodný pre Vás. Chcete sa vyvarovať negatívnemu slovnému spojeniu "V nesprávnom čase, na nesprávnom mieste..."? Tento výrobok Vás pred ním ochráni.

Detail asýrskeho amuletu.  Tento amulet pochádza z blízkeho východu a nazýva sa aj mesačný kameň.  Na amulete sa nachádza skrútený had a iné zvieratá.  Tieto prívesky slúžia pre utajené stretnutia a ochranu tajomstva.

Kovový okrúhly prívesok má priemer 3 centimetre. Vnútorné jadro tvorí zinok, na ktorom je nanesená patina v prevedení staro-mosadz. Povrch obsahuje aj vrstvu prírodnej živice a tá ochraňuje pred alergiou z kovových častí a pôsobí proti oxidácii. Graficky je tento produkt veľmi podarený a obsahuje veľké množstvo maličkých detailov, ktoré sú dobre viditeľné iba pod lupou. Okrem skrúteného hada tu objavíme aj ďalšie zvieratá a veci. Napríklad okrídlené majestátne levy, vtákov, svätine a chrámy, drevené kolesá, korytnačky, stĺpy, monolity, a sediacich psov, ktorí majú na svojom chrbte umiestnené domy a paláce... Symbol hada sa veľmi často objavuje v starovekej mytológii. Je to posvätné  zviera uctievané v mnohých kultúrach, sektách a náboženstvách. V Mezopotánii je to obraz hlavného božstva, života, plodnosti, smrti, múdrosti a chaosu. O niekoľko tisíc rokov neskôr sa nachádza zobrazený aj na "Cigánskom amulete", v ktorom symbolizuje uväznené jedovaté zlo. Podľa stredovekých povier je človek s hadím srdcom zákernou osobou...

Tento prívesok zabezpečí:

  • utajenie dôležitého stretnutia
  • správne načasovanie
  • nenápadnosť
  • ochranu súkromia a tajomstva

Zdroj niektorých informácií:

https://sk.wikipedia.org/wiki/Asýria

https://sk.wikipedia.org/wiki/Had_(symbol)

http://www.symboly.mysteria.cz/Symboly/Had.htm

  • priemer výrobku: 30 mm
  • hmotnosť produktu: 11 g netto
  • materiál: zinok, mosadzný lak, živica
  • obsah dodávky: amulet, čierna kož. šnúrka, návod, krabička
  • dovozca: Tomiland Slovensko

Odporúčame: