Tomiland.sk

Svätý Krištof prívesok.

Obojstranný prívesok Svätého Krištofa. Na každej strane medailónu sa nachádza iný grafický motív. Pomáha a chráni.


4,98 €

VYPREDANÉ

Obojstranný prívesok Svätého Krištofa.

     Prívesok zobrazuje na oboch stranách jedného zo štrnástich pomocníkov v núdzi. Napriek tomu, že bol obľúbeným pomocníkom cisára Décia, bol za šírenie kresťanstva popravený. Vatikán ho uctieval ako mučeníka. Okrem toho, že je patrónom remesiel a povolaní, dokáže nám poskytnúť aj ochranu pred búrkou a epidémiami.

Svätý patrón.

 Bronzový medailón Svätého Krištofa.Najznámejšia legenda hovorí o tom ako Krištof pomohol malému chlapcovi cez rieku: Malý a nenápadný chlapec raz požiadal veľkého a nepekného obrieho muža o pomoc pri prechode na druhý breh. Krištof mal veľkú silu a pomoc neodmietol. Chlapec bol nezvyčajne veľmi ťažký a Krištof v polovici rieky už nevládal. Vo veľkej obave, že chlapec aj s ním padne do rieky, našiel v sebe posledne kúsky sily a na smrť vyčerpaný došiel na druhú stranu rieky.

     Dieťa poďakovalo a povedalo: Tvojím bremenom nebol nik iný ako sám Ježiš Kristus so všetkou bolesťou a utrpením, ktoré na seba preberá od celého sveta. Po týchto slovách dieťa ukázalo svojú pravú podobu. Pred Krištofom stál Ježiš Kristus a svojho pomocníka pokrstil v rieke. Následne život pútnika patril šíreniu Kresťanstva. Bol prenasledovaný, zajatý a popravený. Už v piatom storočí, 250 rokov po jeho smrti, sa stal patrónom všetkých pútnikov a cestovateľov. V dnešnej dobe chráni vodičov.

     V našom obchode ponúkame na predaj aj mincu Sv. Krištofa a kľúčenku s jeho podobou.

     

Prívesok Svätého Krištofa.

- Priemer:  2,7 cm.

- Hmotnosť: 10 g.

- Materiál: mosadz, bronzová patina.

- Obsah: amulet, čierna šnúrka.

- Krajina pôvodu: Slovensko.

Košík  

(prázdny)