Tomiland.sk

Svätý Krištof - minca pre ochranu.

Minca Svätého Krištofa pre ochranu veriacich. Pomáha pútnikom a cestovateľom na ich ceste životom. Minca je talizmanom pre veriacich a zobrazuje náboženský motív. Sv. Krištof je patrónom pre rôzne povolania a remeslá. Tento talizman ocenia vodiči. Priemer 27 mm. Hmotnosť 10g. Minca je vyrazená z mosadze.


1,98 €

VYPREDANÉ

Svätý Krištof - minca pre ochranu veriacich.

Tento talizman zobrazuje patróna pútnikov a cestovateľov.

Nádherná minca je určená pre veriacich. Na oboch stranách sa nachádzajú rozdielne náboženské motívy, ktoré zobrazujú Svätého Krištofa. Minca poskytuje ochranu pri cestách. Je vhodná pre ako talizman pre šoférov.

Talizman sv. Krištofa.

Talizman pre veriacich a ochranu.

Tento svätec je uctievaný katolíkmi, pravoslávnymi kresťanmi ale aj evanjelikmi. Je veľmi populárny. Dokáže poskytnúť pomov v núdzi. Jeho činy sú opradené legendami. Je patrónom pre mnohé živnosti a remeslá. Pre svoje názory a šírenie kresťanstva bol zajatý a mučený.

Kto je Svätý Krištof? Katolický a pravoslávny svätec. Jeho dátum narodenia nie je známy. Bolo to však okolo 200 rokov po narodení Ježiša Krista. Bol popravený za vlády rímskeho cisára Deciusa, ktorému dva roky slúžil. Patrí medzi štrnástich svätých pomocníkov. Je všeobecným a obľúbeným patrónom cestovateľov a pútnikov. Prenesené na dnešnú dobu: vodičov automobilov, autobusov, lokomotív, motoriek, námorníkov, letcov, turistov, horolezcov atď. Ak hladáte pre nich darček - práve ste ho objavili.

Minca Svätého Krištofa.

Priemer: 27 mm.

Hrúbka medailonu: 2 mm.

Hmotnosť: 9 g.

Materiál: leštená mosadz Ms80.

Pôvod: Slovensko.

Sv. Krištof Talizman pre pútnikov, šoférov a cestovateľov.

Predná a zadná strana mince. Kliknite na obrázok pre väčšie rozlíšenie.

Košík  

(prázdny)