Ochranný drak 3D

7,95 €

Patrí medzi ochranné amulety. Pomáha nielen svojmu majiteľovi ale dokáže zničiť aj zlé myšlienky a pôsobí proti negatívnej sile. V darčekovej krabičke s koženou šnúrkou.

Vypredané

Priestorový 3D symbol rohatého draka, ktorý je určený na ochranu človeka, rodiny ale aj príbytku: dom alebo byt. Môže sa nosiť ako prívesok alebo sa zavesí na priečelie domu alebo sa umiestní v interiéri bytu. Jeho sila sa prejaví v napätých a krízových situáciách. Tento masívny kovový produkt môže potešiť ako darček všetkých mužov a chlapcov. Pre ochranu domova poslúži aj austrálsky amulet. V našom eshop-e nájdete podobné výrobky v 2D prevedení alebo ako čínsky znak zverokruhu.

Slovo pochádza z latinčiny "draconen" a v preklade znamená obrovský had. Dračie tvory sa prvýkrát spomínajú v mytológiách starovekého Blízkeho východu a zobrazujú sa v umení a literatúre v starej Mezopotánii 3500 rokov pred našim letopočtom. Majú nadprirodzené vlastnosti. Draci mali aj svojich nepriateľov, boli to bohovia búrky. Spomínajú sa aj v egyptskej a géckej mytológii. Bojoval proti nim aj boh Zeus. Skrotiť ich vie len svätec alebo hrdina. Žijú v jaskyniach a hromadia tam poklady: zlato, striebro a diamanty. Majú moc priťahovať bohatstvo a majetok. Na oblohe bojujú proti silnému dažďu a búrkam. Ich symbol mohol byť nakreslený, vyšitý a vyrazený len na osobnom majetku cisára a panovníka (dom, palác, oblečenie, poháre, vankúše, deky, plachty, zástavy). Strach z nich je vrodený podobne ako strach z hadov. To podľa zástancov ich existencie vraj znamená, že v minulosti skutočne existovali, čo majú potvrdzovať napríklad objavené kosti v Indii. Vedci nesúhlasia. Záhadou však je, ako je možné, že ich obrazy, maľby a sochy staré tisíce a tisíce rokov sa objavujú na miestach po celom svete. Tie v minulosti neboli navzájom prepojené ani kultúrne ani obchodne a komunikácia medzi nimi vôbec neexistovala: dnešné Írsko, Irán, Ukrajina, India, Japonsko, Egypt atď...

https://sk.wikipedia.org/wiki/Drak

https://en.wikipedia.org/wiki/Dragon

Pôsobenie zobrazeného amuletu:

  • ochrana majiteľa a jeho rodiny
  • ochrana príbytku a domova pred búrkou
  • ochrana pred zničujúcimi myšlienkami
  • sila ochraňovať a priťahovať bohatstvo
  • rozmery: 40 x 40 x 25 mm
  • hmotnosť: 22 g netto
  • materiál: zinok, čierna patina
  • obsah: prívesok, kožená šnúrka, návod, darčeková krabička
  • dovozca na Slovensko: Tomiland