Egyptský totém - Stella Metternich - amulet pre ochranu rodiny a domova.

Egyptský amulet Stella Metternich

7,95 €

V tvare totému sa umiestňoval v obydliach starovekého Egypta k ochrane šťastného života rodiny. Prívesok zabezpečil aj ochranu na cestách mimo domova. V darčekovej krabičke. Šnúrka priložená.

Vypredané

Tento totem sa používal v starovekom Egypte. Ochraňoval život rodiny, chránil zdravie, rodinný dom a majetok. Zaistil tak bezpečie rodinného krbu počas dňa a noci. Zmenšenina Stelly v tvare talizmanu bola darovaná osobám, ktoré odchádzali z domova. To zabezpečilo ochranu pred prepadmi na cestách a pred napadnutím divými zvieratami. Nosenie talizmanu chránilo aj pred zlými mocnosťami. Nosenie prívesku garantovalo šťastný návrat. Toto zobrazenie pochádza z doby vlády faraóna Nectaneba II. z 30. dynastie Egypta. Znak je starý viac ako 2340 rokov. Egyptológovia sa domnievajú, že tieto symboly sa používali aj pri rituáloch pre ochranu starých Egypťanov pred krokodílmi a jedovatými hadmi. 

V hornej časti amuletu sa nachádza slnečný disk, ktorý predstavuje Boha Slnka Ra. Po stranách sú skupiny tvorov s vtáčími hlavami. Úplne vľavo sa nachádza posol Thoth. Na okraji v pravo sa nachádza obraz panujúceho faraóna Nectanebo II, ktorý sa skláňa k Ra. Pod oblúkom je päť riadkov s hieroglyfmi. Pod nimi sa nachádzajú vyobrazenia egyptských bohov (vrátane bohyne Isis), ktorí boli strážcami domácností, pôrodu a novonarodených detí. Ďalej tu objavíme obrazy Božieho kráľovstva, ovládnutie hada, škorpióna a krokodíla. Hieroglyfy píšu o príbehoch bohov a ich skúsenostiach s jedovatými zvieratami. Tento symbol sa olieval vodou a tá vraj potom získala silné liečivé účinky a moc pomôcť osobe, ktorá trpela otravou jedom. Stella Metternicha mala čarovnú moc pôsobiť proti sile zlého Apophisa - hlavného nepriateľa boha Ra. Na prívesku sa nachádza aj stručný popis niekoľkých liečivých rituálov.

Zoznam vlastností a účinkov:

  • ochrana domu a obydlia
  • ochrana rodinného príslušníka na cestách
  • ochrana pred otravou
  • ochrana zdravia

Zdroj informácii:

https://en.wikipedia.org/wiki/Metternich_Stela

  • rozmer: 28 mm x 40 mm x 3 mm
  • hmotnosť: 12 g netto
  • materiál: zinok, mosadz, lak
  • obsah balenia: prívesok, čierna šnúrka, návod, krabička
  • dovozca na Slovensko: Tomiland