Pentagram Agrippa je amulet pre okultizmus.

Pentagram Agrippa

7,95 €

Tento jedinečný druh pentagramu sa používa v okultizme pri magických obradoch ako ochrana počas vyslovovania zaklínadiel. Zabalené v priehľadnej darčekovej krabičke s čiernou koženou šnúrkou a návodom.

Vypredané

Tajný nemecký amulet okultistu Heinricha Corneliusa Agrippy, ktorý prináša svetlo do temnoty. Používa sa od roku 1504 a to výlučne počas veľkých magických a astrologických obradoch. Nosí sa pri tajnom stretnutí zasvätených osôb a tajných spolkoch. Účastníkovi stretnutia zaistí ochranu počas vyslovovania zaklínadiel. Prítomné osoby, ktoré nemajú počas seansy tento amulet pri sebe, postihne zlý osud a nešťastie. Symbolika pentagramu, prekríženej kozmickej osy, znaky zverokruhu po obvode a v tom všetko umiestnená ľudská postava, predstavuje jednotu a silné spojenie makro-sveta s vnútrom človeka, ktorý sa vďaka tomuto prepojeniu môže cítiť bezpečne a zároveň aj jeho súčasťou.

Tento symbol sa používa ako ochrana pri okultizme.

Kto bol Heinrich Cornelius Agrippa von Nettesheim? Nemecký okultný spisovateľ, učenec a lekár, ktorý sa narodil v roku 1486 neďaleko Kolína nad Rýnom. Tam už ako 13-ročný študoval na univerzite. Vo veku 16 rokov získal magisterký titul. Neskôr študoval aj v Paríži. Práve tu nadviazal prvé kontakty s tajnými okultistickými spolkami. Cestoval po Španielsku a Taliansku. Získal titul rytiera. Jeho kariéra napredovala. Sponzorovala ho o 7 rokov mladšia žena menom Margaréta Rakúska (guvernátorka Francúzska, princezná Rakúska a vojvodkyňa zo Savoya) ale aj arcibiskupovia a rektori univerzít, na ktorých prednášal. Pod patronátom hebrejského učenca Johanna Reuchlina napísal dielo o nadradenosti žien "De nobilitate et praecellentia foeminae sexus", ktoré pravdepodobne vzniklo z lásky k Margaréte... O niekoľko rokov získal doktorát z teológie.

Okultistická kniha.

V roku 1510 napísal prvé dielo o okultizme "De occulta philosophia". Kniha bola tajná a neverejná. Navrhoval v nej napríklad kúzla, ktoré by dokázali vyriešiť problémy vyvolané skepticizmom, bylinkové elixíry atď. V tom istom roku bol vyslaný na diplomatickú misiu do Anglického kráľovstva. Potom prednášal na univerzite v Pavii v Taliansku. Jeho patróni sa postarali o to aby sa stal mestským advokátom a rečníkom. Vznikli prvé konflikty. Jeho publikovaná kniha o nadradenosti žien bola skritizovaná zo šírenia čarodejníctva a podporovala vraj bosorky. Stal sa terčom inkvizítorov. Odstúpil z funkcií a odišiel späť do Kolína. Bol vymenovaný za lekára, archivára a histografa Karola V. Po smrti Margaréty ho nemal kto ochraňovať, nenávisť nepriateľov sa stupňovala a bol dokonca uväznený v Bruseli. Tlač ďalších pokračovaní jeho diel o okultizme sa cirkev snažila zakázať. Na príkaz Františka I. bol opäť zatknutý. Bol tri krát ženatý a mal veľkú rodinu. Zomrel v roku 1535. Jeho mystické knihy sa vydávajú a tlačia aj dnes a môžete si ich zakúpiť v špecializovaných kníhkupectvách. (Kompletná prírodná mágia, biela a čierna mágia, Magické obrady, De Arte Chimica, Kniha okultnej filozofie a iné)

Ďalšie informácie:

https://en.wikipedia.org/wiki/Heinrich_Cornelius_Agrippa

https://en.wikipedia.org/wiki/Pentagram

Tento amulet sa používa pre:

  • ochranu pri magických obradoch
  • ako ochrana pri zariekavaní
  • ochranná pomôcka pri praktizovaní mágie
  • bezpečie v tajných spolkoch
  • priemer: 20 mm
  • hmotnosť: 8 g netto
  • materiál: zinok, mosadz, lak
  • obsah balenia: prívesok, čierna šnúrka, návod, krabička
  • dovozca na Slovensko: Tomiland