Tajná šifra jasnovidca Cagliostra.

Tajomný amulet Cagliostra

7,95 €

Talianský amulet jasnovidca Cagliostra, ktorý dokáže splniť dobré želania a prekonať zlé čary. Balenie obsahuje aj čiernu koženú šnúrku, krabičku a návod.

Vypredané

Amulet talianskeho jasnovidca, ktorý sa volal Alessandro Cagliostro. Je magickým kľúčom, ktorý dokáže splniť všetky dobré želania a jednoducho prekonať zlé čary a kliatby. Tento mystik používal osudové zostavenia písmen abecedy - gematriu z troch kľúčov. Jednotlivé kombinácie písmen a znakov dokázal interpretovať a určiť ich význam. To slúžilo na predvídanie budúcnosti ale aj naplneniu želaní. Koncentrácia nad amuletom vyvoláva spiritistické schopnosti. Vyrieknutie zaklínadiel spôsobí, že želanie sa naplní. Nosenie talizmanu zvyšuje schopnosť predpovedať veci a deje, ktoré sa udejú.

Táto pomôcka sa tiež používa pre špiritistickú seansu.  Okultistické amulety na vyvolávanie duchov.  Tajomný amulet s tajným kódom, ktorý sa používal v novoveku.  Ochrana proti čarám používaná od roku 1776.

Kto bol Alexander Cagliostro? Narodil sa v roku 1743 v chudobnej štvrti mesta Palerma na Sicílii a zomrel v roku 1795. Jeho pravé meno bolo Giuseppe Balsamo. Bol vzorom pre okultistov. Jeho život je zahalený mnohými tajomstvami a mystikou. Študoval alchýmiu, chémiu a mágiu. Keď mal 17 rokov okradol bohatého zlatníka a utiekol na ostrov Malta. Tam sa stal pomocník lekárnika. V roku 1768 odišiel do Ríma a stal sa sekretárom kardinála Orsiniho. Práca ho nudila a začal viesť dvojitý život. Začal predávať čarovné egyptské amulety. V tejto dobe sa stáva z neho aj podvodník. Falšoval listy, diplomy a množstvo iných úradných dokumentov. Neskôr cestoval po celej Európe. Bol v Rusku, Poľsku a Nemecku. Organizoval konanie špiritistických seansí. Po istý čas býval vo Francúzsku kde jeho sláva dosiahla maximálny vrchol. Doporučili ho ako lekára Benjamina Franklina počas jeho pobytu v Paríži. Bol stíhaný za krádež diamantového náhrdelníka. V Bastille ho väznili deväť mesiacov. Pre nedostatok dôkazov bol prepustený na slobodu. Potom ako ho z Francúzska vyhostili, usadil sa v Anglicku. Aj tu ho obvinili - pre publikovanie cenzúrovaných listov. Po opustení Anglicka odišiel do Ríma. Zastihla ho inkvizícia, bol zatknutý a uväznený. Pápež mu zmiernil trest na doživotné väzenie. Z peňazí, ktoré získal podvodmi, financoval pôrodnice a sirotince. Zomrel vo veku 52 rokov.

Napísal ezoterickú knihu Najsvätejšia trojnásobná múdrosť. Tá opisuje znamenia zverokruhu. Avšak v jej obsahu je zakódované tajomstvo alchýmie a slobodomurárstva. Knihu zabavil Vatikán a bránil jej publikovaniu. V knihe nájdeme magické symboly a stránky napísané tajným kódom. Kód poznali len niektoré tajné spoločnosti. Originál knihy sa zachoval. V rukopise je množstvo maskovaných šifier, odkazov a kódov. Niektoré z nich neboli nikdy rozlúštené...

Tento amulet má tieto úlohy:

  • splnenie snov
  • ochrana proti počarovaniu
  • pomôcka pre seansu
  • pomáha pri vyvolávaní duchov
  • komunikácia s mŕtvymi

Viac informácii o okultistovi objavíte na:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Alessandro_Cagliostro

  • priemer výrobku: 30 mm
  • hmotnosť produktu: 11 g netto
  • materiál: zinok, mosadzný lak, živica
  • obsah dodávky: amulet, čierna kož. šnúrka, návod, krabička
  • dovozca: Tomiland Slovensko