Tomiland.sk

Anjelský amulet.

Anjelský amulet na ochranu, odháňanie zlých negatívnych síl a pre zachovanie čistého svedomia. Nazývaný aj magické koleso Tetramorf. Obsahuje mená hlavných anjelov spravujúcich vesmírny poriadok. Tvar, ktorý dáva v každom mieste a v každom čase všestrannú ochranu vyplývajúcu z duchovnej všadeprítomnosti Boha.


4,98 €

VYPREDANÉ

Anjelský amulet - amulet štyroch anjelov - Tetramorf.

     Anjelský amulet zobrazuje magické koleso tetramorf. Je to symbol 4 svetových strán, 4 hlavných vetrov, 4 ročných období a 4 živlov (oheň, voda, vzduch, zem), 4 rajských riek, 4 evanjelistov, 4 životných fází (detstvo, mladosť, dospelosť a staroba) a 4 hlavných anjelov spravujúcich vesmírny poriadok. Tento amulet dáva v každom čase a na každom mieste všestrannú ochranu vyplývajúcu zo všadeprítomnosti boha a

 Anjelský talizman.

stvoreného nebeského poriadku. Pomôže Vám pri zachovaní čistého svedomia a vyhnúť sa diabolským pokušeniam.

Čo vieme o anjeloch?

    Z biblie sa môžeme čo to dozvedieť o anjeloch aj napriek tomu, že sa v textoch o nich veľa nerozpráva. Boli stvorení pred človekom. Sú o niečo lepší ako bežní ľudia. Neženia sa. Je ich veľký počet. Primárne slúžia ľuďom. Hlavnou úlohou je ochrana ľudí. Slúžili aj Ježišovi. Časť z nich sa postavila Bohu a slúžila Luciferovi (Satan), diablom a čertom.

 

Viac o anjelskom amulete:

    Na lícnej strane sú zobrazené tieto štyri mená: Gabriel, Oriel, Pomiel, Iovel. Avšak ak sa pozorne zapozeráte do vnútorného dvojkruhu objavíte piate meno! Saturiel. (Nie Sutvriel - v stredoveku pismenom V sa označovalo U)

     Tetramorf.

      Prvé známe použitie symbolu sa datuje na rok 1575. Táto kresba sa začala objavovať na knihách písaných v latinčine, ktoré sa zaoberali otázkami o veciach medzi nebom a zemou. Od 16. storočia sa tento diagram zobrazuje na viacerých publikáciach. Niektoré zdroje uvádzajú, že sa jednoducho jedná o tlačiarensku a obchodnú značku vydavateľstva, ktoré tlačilo knihy. Tento znak vraj navrhol sám majiteľ vydavateľstva aby ochránil jeho tlačiarenskú prácu a zaručil mu úspech a ochranu. Vo vnútri je vraj zobrazený klasický tlačiarensky stroj s lisom a menom vlastníka, ktorému pomáhajú 4 anjeli Gabriel, Pomiel, Iovel a Oriel. Vydavateľstvu sa očividne darilo. Toto

zobrazenie si neskôr osvojili aj iní obyvatelia a začali ho používať ako anjelský amulet v očakávaní, že im tiež poskytne potrebnú ochranu. Pozorný človek si všimne, že na originálnom dobovom zobrazení je uvedené meno IOVIEL. Dnešné dielne, ktoré razia tento druh amuletu obsahujú chybu a meno skrátili na IOVEL. Dnes sa už nedozvieme, kto sa pomýlil prvý. Jedno však je isté. Manufaktúry od Indie až po strednú Európu, kde sa amulety vyrábajú, si to doteraz nevšimli. Na túto vec nás upozornil zákazník.


     Anjelský amulet slúži pre:

 • Všeobecnú ochranu.
 • Odháňanie zlých negatívnych síl.
 • Zachovanie čistého svedomia.
 • Odolávanie hriešnym myšlienkam.
 • Ochrana proti diablovi.

  Anjelský amulet.


  - Priemer:  30 mm.

  - Hmotnosť: 8 g.

  - Materiál: zinok, mosadzný lak, organická živica.

  - Obsah: amulet, kož. šnúrka, návod, popis.

  - Krajina pôvodu: Česká republika.

  Anjelské amulety.

  Košík  

  (prázdny)