Tomiland.sk

Veštecká guľa 120 mm orech - doprava zdarma.

Veľká veštecká krištáľová guľa s priemerom 12 cm. Obsahuje točený barokový stojan z bukového masívu. Povrchová úprava tmavé orechové drevo.


76,50 €

VYPREDANÉ

120 mm veľká veštecká guľa.

Krištáľová guľa a stojan - prevedenie tmavý orech.

     Objem gule s priemerom 120 mm je dvojnásobne väčší ako pri veľkosti 100 mm. Hmotnosť produktu sa zvýšila z 1,3 kg na 2,30 kg. Ultra čisté kryštálové sklo bez obsahu olova. Produkt bol vyrobený energeticky náročnou technológiou, pri ktorej sa nepoužívajú žiadne prímesy na zníženie bodu tavenia kremičitanov. To zaručí dokonalú čistotu a čírosť. Presne rovnakým spôsobom sa vyrába optic crystal - pre precízne optické prístroje v medicíne a optické zariadenia používané vo vesmírnom programe.

Krištáľové gule.      

 

Vysoko kvalitný optic crystal.

    Optické kryštálové sklo neobsahuje žiadne olovo. Absencia olova pri výrobe zaručí extrémne vysokú tvrdosť výsledného produktu. Tavenie, tvarovanie a formovanie takejto hmoty je extrémne náročne. Náklady na výrobu sú niekoľko -násobne vyššie ako pri výrobe klasického ozdobného kryštálového skla s obsahom Pb. Brúsením a leštením sa dosahuje dokonalá kvalita syntetického krištáľu.

 

     Pri tvrdnutí roztaveného materiálu je tento druh kryštálu vystavený extrémne vysokému tlaku. Hodnota bezolovnatého kryštálu je vyššia ako pri výrobkoch s obsahom olova. Bežné výrobky obsahujú 20 až 40 percent olova.

     Tak vysoká kvalita sa používa len pre optiku používanú vo vesmírnych prístrojoch a v medicíne.  Avšak tento druh optických kryštálov sa čoraz častejšie používa aj pri výrobe luxusných cien a trofejí. Rakúska spoločnosť Scholer Crystal Austria spolu s českou spoločnosťou Bohemia Czech Crystal sú jedny z mála výrobcov vo svete, ktorí pri výrobe kryštálu nepoužívajú olovo.

 


- Priemer:  120 mm.

- Hmotnosť: 2,30 kg.

- Materiál: bezolovnaté kryštálové sklo.

- Prevedenie: krištáľ.

- Obsah: podstavec v prevedení orech, guľa.

Košík  

(prázdny)