Tomiland.sk

Valknutr 3D.

Tento prívesok Valknut pomáha realizovať všetky sny a túžby. Posilní húževnatosť, vytrvalosť a rozhodnosť. Vo Švédsku sa používa ako ochranný amulet proti zlým duchom.


4,98 €

Valknutr  staro-škandinávsky ochranný amulet. 

     Máte nesplnené sny a túžby? Tento silný amuet Vám ich pomôže premeniť na skutočnosť. Pôsobí ako talizman.

    Valknutr,tiež známy pod označením Valknut a Valknot, je starobylý symbol pochádzajúci zo severnej Európy. Jeho prvé použitie a zobrazenie sa datuje do 7. storočia. Tento symbol je spojený so staroškandinávskym bohom Odin-om. Škandinávske slovo Valr znamená - padlý bojovník. Skutočný význam symbolu ostáva veľmi nejasný. Znak sa skladá zo vzájomne prepletených

 Valknut.

trojhranných geometrických tvarov. Môže to byť trojzubec alebo trojuholník. Zvyčajne má komplikovaný tvar.

     Tento symbol sa vo Švédsku, Dánsku, Fínsku a Nórsku používa ako talizman pre ochranu pred zlými duchmi. Valknut sa napríklad našiel pripevnený na čele švédskych postelí a lodí, ktoré pochádzali z roku 834. V podobe prsteňa ho objavili aj anglických riekach. Daroval sa aj ako pohrebný dar.

     Legendy vravia, že pomáha pri splnení snov, posiluje rozhodnosť, vytrvalosť a húževnatosť. Žial jeho skutočná sila, ktorú predstavoval v minulosti, ostáva pre dnešného moderného človeka skrytá.

     Symbol sa objavuje aj na mnohých germánskych objektoch. Interpretácie jeho významu sa mnohokrát líšia a protirečia. Mnoho švédskych a nemeckých spoločností a klubov používa tento znak ako svoje logo. Bratstvá na amerických univerzitách považujú Valknutr tiež za svoj symbol.

Valknut.

Amulet pre ochranu.

Rozmer: 45 x 27 x 5 mm.

Hmotnosť: 11 g.

Materiál: zinok, brúsený čierny lak, čierna koža.

Obsah: prívesok, kožená šnúrka 83 cm, návod.

Ochranný amulet proti zlým duchom.

Košík  

(prázdny)