Tomiland.sk

Strieborný groš pre šťastie.

Postriebrený groš pre šťastie s historickým motívom. Slovenský variant čínskej mince feng-šuej. Povrch mince tvorí pravé striebro. Jadro je mosadzné. Vyrazené na Slovensku. Pekný a lacný darčekový predmet. Replika mince Karola Róberta, ktorého nástup na trón zabezpečil v stredoveku na 100 rokov prosperitu pre obyvateľov na území dnešného Slovenska.

Akcia Akcia!
1,99 €

2,49 €

Strieborný groš pre šťastie.

Groš pre šťastie postriebrený pravým striebrom. 

     Darčeková minca pokovovaná skutočným striebrom. Ideálna ako darček pre muža alebo ženu. Je vhodná pre každú príležitosť. Využívaná aj pri svadbe ako estetický doplnok a dekorácia na stoloch pre hostí. prináša úspech a vytúžené bohatstvo.

Darčeková minca.

 Strieborná minca.

     Dokáže splniť sny. Univerzálny talizman. Darčeková minca sa daruje na znak priateľstva a poďakovania. Pekný darček pre kamarátku a kamaráta. Rozdáva sa aj pri návštevách.


     Minca je replikou a zobrazuje stredoveký groš kráľa Karola Róberta. Tento kráľ sa po roku 1330 zaslúžil o rozvoj slovenského územia. Zaviedol ekonomické reformy a zaviedol silnú menu. Ťažba zlata a striebra zažívala rozkvet. Kráľovské privilégiá získali Slovenské banské mestá ako Banská Štiavnica, Banská Bystrica, Kremnica, Nová Baňa, Banská Belá, Pukanec, Ľubietová a Gelnica. Zažívali svoj vrchol a slávu. Rozvoj obchodu, založenie mincovne a razenie mincí pre celú stredovekú Európu zabezpečili územiu Slovenska ekonomický rozmach až do začiatku 15. storočia.

Strieborný groš.

Priemer: 27 mm.

Hrúbka grošu: 2 mm.

Hmotnosť: 10 g.

Materiál: mosadz Ms80, striebro Ag 925 (povrch).

Pôvod: Slovensko.

Stredoveké mince pre šťastie. 


Košík  

(prázdny)